Rezerwuj on-line

pl
Lokalizacja

Hotel nad najdłuższym jeziorem w Polsce

Hotel Port 110 znajduje się w Iławie, mieście położonym w Polsce północno-wschodniej przy drodze krajowej nr 16, na trasie między Olsztynem a Grudziądzem. Obiekt zlokalizowany jest w najbardziej atrakcyjnym punkcie miasta, bezpośrednio przy jeziorze Jeziorak.

IŁAWA, MIASTEM MIĘDZYNARODOWYCH WYDARZEŃ

Latem w Amfiteatrze im. Louisa Armstronga odbywają się coroczne  imprezy o randze narodowej i międzynarodowej. Do najważniejszych z nich zalicza się Międzynarodowy Festiwal Jazzu Tradycyjnego OLD JAZZ MEETING „Złota Tarka" oraz festiwal muzyki szantowej “Jeziorak Szanty" i Ogólnopolskie Regaty Old Boy Yellow Cup.

SPACER PO IŁAWIE

Na terenie miasta znajduje się kilka wartych Państwa uwagi zabytków kultury i architektury.

Kościół Przemienienia Pańskiego
Najstarsza zachowana budowla w mieście zbudowana w latach 1317-1325.

Ratusz Miejski
Budynek Ratusza Miasta Iławy powstawał w latach od 1910-1912 przy głównej ulicy miasta. Obecnie Ratusz jest siedzibą Urzędu Miasta, a w jego prawym skrzydle mieści się Informacja Turystyczna. Za ratuszem znajduje się kamień 700-letniej Iławy, ustawiony na pamiątkę nadania praw miejskich w 1305 roku.

Rzeźby barokowe
Na terenie Parku Miejskiego, znajdują się unikatowe XVIII-wieczne rzeźby barokowe: Jowisza, Junony, Herkulesa i Meduzy. Pochodzą one z zespołu pałacowego w Kamieńcu, którego właścicielem był ród von Finckenstein.

JEZIORAK - JEDEN Z SIEDMIU CUDÓW POLSKI

Iława położona jest na Mazurach na terenach tzw. „Zielonych Płuc Polski”, które charakteryzuje czyste powietrze i piękno przyrody. Pod względem przyrodniczym Iława i okolice zaliczane są do najciekawszych terenów w Polsce. Znajduje się tu kilka rezerwatów przyrody. Na terenie Parku Krajobrazowego Pojezierza Iławskiego znajduje się 31 akwenów, wliczając w to malowniczy Jeziorak. Na jeziorze usytuowanych jest 16 wysp, a na największej z nich, Wielkiej Żuławie, znajdują się pozostałości wczesnośredniowiecznego grodu.

W 2012 roku, po trwającym ponad trzy miesiące plebiscycie, jezioro Jeziorak uznane zostało przez czytelników magazynu podróżniczego “National Geographic Traveler” za jeden z siedmiu Nowych Cudów Polski. Wśród wielu atrakcji okolic Jezioraka wyjątkowe miejsce zajmuje unikalny w skali światowej Kanał Elbląski. Jest to jedna z najpiękniejszych dróg wodnych Europy. Nasz hotel jest położony przy ścieżce rowerowej biegnącej tuż przy linii brzegowej Jezioraka.
 

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij